Powiśle uległo Cartusii w Pucharze Polski

PP
Piłkarze Powiśla Dzierzgoń zakończyli niestety swój udział w kolejnej edycji Pucharu Polski. Ulegli Cartusii Kartuzy 1:3 (0:2).

Faworytem spotkania, rozgrywanego na boisku w Dzierzgoniu, byli niewątpliwie goście, jedna z czołowych drużyn III ligi. Powiśle – przypomnijmy – to zespół plasujący się w środku tabeli IV ligi. Jednak mecze o Puchar Polski przynoszą wiele niespodzianek.

W Dzierzgoniu takiej niespodzianki nie było – w 10. minucie padła pierwsza bramka dla Cartusii, w 32. minucie druga. Dwie minuty po wznowieniu gry padł trzeci gol dla gości. Kilka minut później honorową bramkę dla Powiśla zdobył Jakub Gronowski, celnie egzekwując rzut karny.

Powiśle zagrało w składzie: Świderski – Mioduński (40, Ruciński), Berk (80, Borowiecki), Zieliński, Żebrowski (70, Czahuk), Cierlicki, Kaczmarczyk, Gajewski, Gronowski, Komorowski, Wojtkiewicz (46, Chwesiuk).