Sztumianie pobiegli w półmaratonie w Tczewie

Piotr Piesik
Bartosz Mazerski oraz Leon Treć stanęli na starcie półmaratonu z Małych Walichnów do Tczewa.

II Nadwiślański Bieg Szlakiem Dolnej Wisły długości półmaratonu swój start miał w Małych Walichnowach, metę zaś w Tczewie. Wygrał ten bieg Wojciech Kopeć (Olsztyn), drugi finiszował Bartosz Mazerski (Zantyr Sztum) z czasem 1.10,23. Sztumianin nie doszedł jeszcze do pełnej sprawności po dolegliwościach mięśni, jakie uniemożliwiły mu pokonanie maratonu w Val de Reuil.

Leon Treć uzyskał czas 1.35,45, bijąc o półtorej minuty swój rekord życiowy. Sztumianin uplasował się na 65. pozycji w klasyfikacji mężczyzn i na 6. miejscu w swojej kategorii wiekowej.