Sztumianie szybko biegli w Elblągu

opr. PP
Liczna grupa sztumskich lekkoatletów wzięła udział w IV Biegu Piekarczyka w Elblągu. Troje uplasowało się w czołowej dziesiątce biegu głównego.

Bartosz Mazerski był piąty w rywalizacji mężczyzn na dystansie 10 km, wygrał też kategorię wiekową M-30. Bogdan Cebula w tym samym biegu zajął 10. miejsce, wygrywając katregorię M-50. Magdalena Bucewka uplasowała się również na 10. pozycji w konkurencji kobiet na dystansie 4 km, była ponadto druga w kategorii K-30. Jak podkreśla LKS Zantyr na swej stronie internetowej, to jeszcze nieoficjalne wyniki.

Oprócz biegu głównego rozegrano biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży na krótszych dystansach. Marcin Kopecki wygrał bieg na 1000 m, trzeci był Wojciech Pastewski, piąty Bartosz Sinnicki.

Więcej szczegółów w najbliższym dodatku "Powiśle, Sztum i Dzierzgoń".