Sztumianie widoczni na trasie Biegu Czterech Jezior w okolicach Skórcza

Marcin Klonowski na drugim stopniu podium Biegu Czterech Jezior w Skórczu
Marcin Klonowski na drugim stopniu podium Biegu Czterech Jezior w Skórczu Ryszard Mazerski
Bieg Czterech Jezior rozgrywano na malowniczych duktach leśnych w okolicach Skórcza na Kociewiu. Na starcie nie zabrakło reprezentantów sztumskiego Zantyra.

Najlepiej spisał się Marcin Klonowski, który trasę długości 15 km pokonał w czasie 59.04, zajmując 14. miejsce w klasyfikacji open, oraz drugie w kategorii wiekowej M-20.

Niezmordowany Bogdan Cebula finiszował na 24. miejscu z czasem 1.01,01, był ponadto trzeci w kategorii M-50. Piotr Nowosielski z czasem 1.07,48 zajął 73. miejsce.

Nagrody na mecie wręczały Oktawia Nowacka - brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w pięcioboju nowoczesnym oraz Wanda Panfil - mistrzyni świata w maratonie.