Sztumianie widoczni w Biegu 4 Jezior w Skórczu [ZDJĘCIA]

Piotr Piesik
Krzysztof Garbowski na trasie biegu w Skórczu
Krzysztof Garbowski na trasie biegu w Skórczu Kinga Furtak
Reprezentanci Zantyra Sztum stanęli na starcie jubileuszowego X Biegu 4 Jezior w Skórczu. Miejsce na podium zajął Krzysztof Garbowski.

Bieg ukończyła rekordowa liczba 413 osób, wcześniej przeprowadzono po raz pierwszy w ramach imprezy wyścig kolarski MTB na 30 km. Biegacze mieli do pokonania 15 km po lasach w okolicy Skórcza, rozegrano też marsz nordic walking na 7 km.

Bieg wygrał Piotr Pobłocki z Lęborka w czasie 51.24, trzeci na mecie był Krzysztof Garbowski (Zantyr) - 53.25. Na 14. pozycji finiszował Marcin Klonowski - 57.38, na 37. miejscu Sławomir Najda - 1.04.47.

W klasyfikacji kobiet najlepsza była Dominika Nowakowska - 56.45 (12. miejsce open), na 5. miejscu wśród kobiet finiszowała Małgorzata Tuwalska (Zantyr) - 1.04.05 (54. miejsce open).

Więcej szczegółów w najbliższym wydaniu dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń".

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe