Udany sparing piłkarzy Olimpii Sztum

Pięć bramek zdobyli piłkarze Olimpii Sztum w kolejnym meczu sparingowym z Błękitnymi Stare Pole. Mecz odbył się w dobrych warunkach, przy słonecznej pogodzie, na sztucznym boisku w Malborku.

Sztumianie wygrali 5:0 (3:0). Bramki dla Olimpii zdobywali: Grzegorz Pliszka w 5. minucie gry, Mateusz Pietrzyk w 17., Maciej Pluta w 32., Micheasz Maciąg w 67. oraz Patryk Kotowski w 85. minucie.

Przez cały mecz sztumianie mieli wyraźną przewagę i wielokrotnie zagrażali bramce przeciwników. W środku boiska spokojnie rozgrywali piłkę Sławomir Korda i Wojciech Wilmański. Duże problemy piłkarze ze Starego Pola mieli zwłaszcza z powstrzymaniem szybkich akcji prowadzonych skrzydłami.

Olimpia zagrała w zestawieniu (podajemy za Jakubem Dobrowolskim i stroną internetową klubu. Jak zwykle w meczach sparingowych, liczba zmian była praktycznie nieograniczona.
I połowa: Dębowski (30, Parafiniuk) - A. Hadrysiak, Maciej Pietrzyk, G.Pliszka, W. Pliszka (35, Marszałkowski), Mateusz Pietrzyk (40, D. Pluta), Blejwas, Korda, Wilmański (35, Mikucki), P. Kotowski, M. Pluta (35, Maciąg).
II połowa: Parafiniuk (65, Więckowski) - A. Hadrysiak (75, D. Pluta) Maciej Pietrzyk (65, G. Pliszka), Roszkowski, Marszałkowski (57, W. Pliszka), D. Pluta, (57, Mateusz Pietrzyk), Korda, Blejwas (57, Wilmański), Mikucki (60, Kotowski), Głowacki (75, Marszałkowski), Maciąg (68, M.Pluta).

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?