Kajakowa czwórka młodzików Sokolika blisko medalu na torze regatowym w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Archiwum UKS Sokolik
Osada kajakarzy k-4 Sokolika Czernin, w składzie Mateusz Nastały, Wiktor Demski, Filip Giergielewicz, Beniamin Markowicz dzielnie walczyła w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Bydgoszczy. Na dystansie 2000 m nasi kajakarze zajęli 4. miejsce. Do medalu zabrakło przysłowiowe „pół dzioba”, mimo oczywistego braku doświadczenia i zgrania osady.

Na zdjęciach osada k-4 Sokolika Czernin, w składzie Mateusz Nastały, Wiktor Demski, Filip Giergielewicz, Beniamin Markowicz, która dzielnie walczyła w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Bydgoszczy. Na dystansie 2000 m nasi kajakarze zajęli 4. miejsce.

Kajakową czwórkę udało się trenerowi Piotrowi Ciesielskiemu „złożyć” po raz pierwszy od 10 lat. Nie jest bowiem proste zebrać czterech zbliżonych umiejętnościami i warunkami fizycznymi zawodników.

W tym miejscu należy się wielkie podziękowanie dla klubu Victoria Sztum, który wypożyczył Sokolikowi łódkę na treningi i start w Bydgoszczy!

Powracając do wyników Sokolika Czernin. W wyścigu k-1 Miłosz Kamiński zajął 4. miejsce, Szymon Banaszak finiszował na 29. pozycji. Osada k-2 Miłosz Kamiński - Mateusz Nastały zajęła 5. miejsce, zdaniem trenera Piotra Ciesielskiego pozostaje tu spory niedosyt. Maja Pietrzyk w k-1 dziewcząt nie ukończyła wyścigu.

Kajakarze Sokolika medalu nie zdobyli, za to zyskali 4 punkty dla klubu we współzawodnictwie sportowym. Klub z Czernina kończy tegoroczny sezon z dorobkiem 13 punktów.

W tych samych zawodach uczestniczyli też młodzi zawodnicy Victorii Sztum, podopieczni trenera Marka Kuczewskiego.

Jak informuje klub na Facebooku, Jakub Runewicz w konkurencji k-1 uplasował się na 9. miejscu, Jan Abramek zajął 35. miejsce.

Obaj popłynęli też w rywalizacji k-2 (wszystkie wyścigi na dystansie 2000 m), zajmując 10. miejsce.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani