Piłka nożna. LKS Waplewo Wlk. zremisował w Malborku [ZDJĘCIA]. Weekendowe wyniki pozostałych drużyn z powiatu sztumskiego

Radosław Konczyński
Mają o czym myśleć piłkarze Powiśla Dzierzgoń, bo ostatnio nie idzie im w IV lidze. Szczebel niżej kolejny remis Olimpii Sztum, a w klasie LKS Waplewo Wielkie potrafił wywalczyć punkt w Malborku, chociaż był w trudnej sytuacji.

IV liga. 3 zwycięstwa, 5 porażek Powiśla Dzierzgoń

Piątą porażkę w sezonie ponieśli piłkarze Powiśla Dzierzgoń. Tym razem wrócili na tarczy z Bożegopola Wielkiego, gdzie swoją mecze rozgrywają Anioły Garczegorze. Rywale jednak w tej edycji rozgrywkowej nie są już chłopcami do bicia, więc można było spodziewać się, że łatwo nie będzie. Powiśle przegrało 1:4. W tym sezonie zespół tylko wygrywa albo przegrywa. Ma na koncie 3 zwycięstwa i 5 porażek.

Bramki: Łukasz Łapigrowski (9), Szymon Pawlik (39), Filip Tomasiewicz (49), Hubert Syldatk (77) – Patryk Lewandowski (73).

Powiśle: Kowalski – Pinkus (66 Przybylski), M. Maluchnik, Zamerski (78 P. Maluchnik), Gwóźdź, Mateusz Pietrzyk, Gutorski (66 Piotrowski), Krysiński, Lewandowski, Orłowski (84 Czyrson), Maciej Pietrzyk.

V liga. Olimpia kończyła w dziewiątkę

Olimpia Sztum ostatnio lubi wyniki 3:3. Wcześniej w takich rozmiarach zremisowała u siebie z Pomezanią Malbork, a w sobotę (19 września) takim rezultatem zakończyło się wyjazdowe spotkanie z Victorią Kaliska. Taka różnica, że w tym przypadku to sztumianie stracili gola w końcówce.

Podopiecznym trenera Arkadiusza Hadrysiaka należą się jednak słowa uznania, bo potrafili odwrócić wynik od 0:1 do 3:1. Goście kończyli mecz w dziewiątkę, bo jak informuje klubowy portal Olimpii, w 83 minucie bezpośrednią czerwoną kartką za faul w polu karnym ukarany został Kacper Malewski (Victoria wyrównała z 11 metrów). Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Dawid Pluta.

Bramki: Pozorski (8), Błędzki (16), Skórczewski (84 karny) – Maciej Pluta (29, 52), Marcin Kopecki (75).

Olimpia: Malewski – D. Pluta, M. Pluta, Pliszka, Nowak (65 Marcin Kopecki), Marszałkowski, Michał Kopecki, Floriański, Leszczyński, Balcerowski (83 Mykowski).

A-klasa. LKS Waplewo Wlk. wyszarpał jeden punkt

Waplewianie w sobotę grali w Malborku z Nogatem. Do przerwy gospodarze przeważali i zeszli do szatni, prowadząc 2:1. Dla LKS (na 1:1) trafił Jakub Bugowski głową po ostrym dośrodkowaniu w pole karne. Goście wszystkie gole zdobyli w podobny sposób – po wrzutkach w „szesnastkę” z bocznych stref boiska. W drugiej połowie to podopieczni trenera Ryszarda Walendziaka przejęli inicjatywę, jednak stracili kolejnego gola po pierwszej groźnej sytuacji malborczyków i uderzeniu z kilku metrów. Wydawało się, że to Nogat dopisze sobie trzy punkty, ale dwukrotnie po dośrodkowaniach w pole karne spod opieki obrońców uwolnił się Bartosz Czarnecki (80 i 85 minuta).

LKS Waplewo: Lampkowski - Snarski, Semaniuk, Żelazowski, Trussner, Ciesiński, Bobko (46 Mikołaj Chrobociński), Bończoszek, Gappa (64 Kamiński) - Bugowski, Czarnecki.

Pozostałe A-klasowe drużyny z powiatu sztumskiego grają w niedzielę (20 września). Błyskawica Postolin gra u siebie o godz. 14 z Rodłem Trzciano, a KS Czernin podejmuje o godz. 15 Rodło Kwidzyn.

B-klasowe derby dla Orlików

W klasie B natomiast doszło w sobotę do derbowego pojedynku. Orliki Stary Dzierzgoń wygrały z Tęczą Szropy 6:2 (3:1).
Bramki: dla Orlików - Dawid Stachowiak (dwie), Michał Barnaś, Oskar Gajewski, Szymon Kulas, gol samobójczy; dla Tęczy: Daniel Neumann, samobójcza.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani