Piłka nożna. Powiśle Dzierzgoń odwróciło losy meczu z Wierzycą, a teraz podejmie trudniejszego rywala

Radosław Konczyński
MKS Chojniczanka
Do zakończenia rundy jesiennej w IV lidze piłki nożnej pozostały jeszcze dwie kolejki. Powiśle Dzierzgoń czeka w najbliższą sobotę (19 listopada) trudny mecz z Gryfem Wejherowo. Drużyna przystąpi do spotkania na swoim boisku w całkiem dobrych nastrojach, bo ostatnio wygrała.

W IV lidze bardzo ważne zwycięstwo odniosło Powiśle w kontekście odbicia się od dna tabeli. Dzierzgonianie, którzy nadal zajmują 18 miejsce, pojechali w 17 kolejce do Wierzycy Pelplin, mającej w obecnym sezonie podobnie duże problemy. W spotkaniu z przedostatnią drużyną Powiśle przegrywało do przerwy 0:1. Na szczęście, rozmowa trenera Jerzego Jastrzębowskiego przeprowadzona w szatni przyniosła wymierne efekty w drugiej połowie i goście zdołali odwrócić losy spotkania.

Powiśle wyrównało w 53 minucie po dośrodkowaniu Mateusza Pietrzyka z rzutu wolnego z lewej strony boiska. Nie popisał się - ale to jego problem - bramkarz Wierzycy, który „wypluł” piłkę, w pobliżu znalazł się Paweł Zamerski, wygarnął ją spod rąk golkipera i z najbliższej odległości skierował do siatki. W 73 minucie wynik meczu uderzeniem z rzutu karnego ustalił Patryk Lewandowski.

Zobacz, jak padła pierwsza bramka dla Powiśla w meczu z Wierzycą:

Wierzyca - Powiśle. Rzut karny Patryka Lewandowskiego:

Powiśle: Jajkowski - Piepiórka, Maciej Pietrzyk, Zamerski, Orłowski - Mateusz Pietrzyk (87 Demski), Ressel, Kołodziej, Balcerowski (72 Maluchnik), Kowalczyk - Lewandowski.

Dla zespołu z Dzierzgonia było to dopiero trzecie zwycięstwo w tym sezonie, ale wlewające w serca i piłkarzy, i kibicom trochę otuchy, że będzie lepiej. Powiśle ma 13 punktów na koncie, a jutro będzie się starało powstrzymać rozpędzonego Gryfa Wejherowo (4 m., 34 pkt). Mecz na stadionie przy ul. Krzywej rozpocznie się o godz. 13.

Swojego dorobku punktowego nie powiększyła V-ligowa Olimpia Sztum, jednak w 15 kolecje miała bardzo trudne zadanie, bo podejmowała jedną z rewelacji rozgrywek. Gospodarze postawili się Suprze Kwidzyn, ale wystarczyło to na nikłą porażkę 0:2. W kolejnym meczu Olimpia (17 m., 10 pkt) zagra jutro na wyjeździe z Centrum Pelplin (11 m., 17 pkt).

Rundę jesienną zakończyli piłkarze A-klasy. Amatorka Mikołajki Pomorskie rozgromiła 6:1, LKS Waplewo Wielkie wygrał 2:1 z Gryfem Tczew, Błękitni Stare Miasto zremisowali 2:2 z Lisovią Lisewo Malborskie, a Błyskawica Postolin uległa 2:3 Relaksowi Ryjewo.