Rogiewicz drugi w Człuchowie

PP
Andrzej Rogiewicz (pierwszy z lewej) na podium w Człuchowie
Andrzej Rogiewicz (pierwszy z lewej) na podium w Człuchowie Archiwum
Tytuł wicemistrza Wojewódzkiej Licealiady zdobył Andrzej Rogiewicz, zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr. Zajął drugie miejsce w biegu na 1500 m.

Człuchowianie gościli w tym roku uczestników Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Wojewódzkiej Gimnazjady i Wojewódzkiej Licealiady w Biegach Przełajowych. W każdych z ww. zawodów rozegrano biegi dziewcząt i chłopców. Poszczególne powiaty miały prawo wystawić po pięciu zawodników.
Reprezentacja powiatu sztumskiego była oparta o biegaczy z Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie, gimnazjów z Sztumu i Czernina oraz o Zespół Szkół Zawodowych w Barlewiczkach, Zespół Szkół w Sztumie i Zespół Szkół w Dzierzgoniu.
Spośród naszych biegaczy najlepiej zaprezentował się Andrzej Rogiewicz. W biegu na 1500 m zajął drugie miejsce, przegrywając tylko z Mateuszem Niemczykiem z Starogardu Gdańskiego.
Miejsce w pierwszej dziesiątce – właśnie 10. lokatę – zajął [b]Michał Kopecki, uczeń Gimnazjum w Sztumie. Na szesnastej pozycji uplasował się Rafał Bułaj (Gimnazjum Sztum), natomiast dziewiętnasta była Magda Ciupak (SP nr 2 Sztum). W zawodach startowali ponadto: Paulina Spiner, Julia Polanowska, Roma Cebula, Marcin Kopecki, Mateusz Wilczewski, Jakub Jurewicz, Bartosz Muchewicz,Marta Zarańska, Natalia Lewowicka, Emilia Wlazińska, Daniel Pietrzyk, Filip Kamiński, Paulina Halińska, Michaela Kiełbasa, Miłosz Kiełbasa, Paweł Werra, Katarzyna Kowalczyk, Jacek Nowicki oraz Zbigniew Szpajcher.