Wygrana Olimpii Sztum, porażka Powiśla Dzierzgoń

Ostatnia kolejka rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo IV ligi przyniosła wygraną Olimpii Sztum w meczu wyjazdowym, oraz porażkę Powiśla Dzierzgoń, także na obcym terenie.

Olimpia Sztum walczyła w Lęborku z tamtejszą Pogonią. Do przerwy prowadzili gospodarze 2:0, lecz przez dziesięć minut II połowy stracili aż trzy bramki, przegrywając ostatecznie z Olimpią 2:3. Trafienia dla sztumian były dziełem Macieja Pluty w 51. minucie, Patryka Kotowskiego w 55. oraz Wojciecha Wilmańskiego w 59. minucie gry.

Jak podaje na internetowej stronie klubu Jakub Dobrowolski, Olimpia zagrała w zestawieniu: Dębowski - W. Pliszka, Korda, Roszkowski, G. Pliszka, Skoczek (49, Kotowski), Blejwas (69, Neumann), Maciej Pietrzyk, M. Pluta, Mateusz Pietrzyk (92, Marszałkowski), Wilmański (88, Maciąg).

Powiśle Dzierzgoń rozgrywało mecz w Tczewie z tamtejszym Gryfem 2009. Do przerwy prowadzili dzierzgonianie po celnym trafieniu Michała Tomczyka w 10. minucie gry. Niestety, w II połowie trzy bramki zdobyli gospodarze, wygrywając ostatecznie z Powiślem 3:1.

Powiśle wystąpiło w Tczewie w składzie: Kowalski - Zieliński, M. Hadrysiak, Kacprowicz, Gajewski, Tomczyk (85, Drzyzga), Chyła, Wierzba, Mioduński, Czahuk, Felski (60, Ruciński)