Wysokie miejsca zawodników "Sokolika" na zawodach w Poznaniu!

Witold Chrzanowski
W czterech ostatnich dniach lipca na torze Malta w Poznaniu odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kajakarstwie klasycznym. Brali w nich udział reprezentanci ziemi sztumskiej.

Uczniowski Klub Sportowy „Sokolik” w Mistrzostwach Polski Juniorów reprezentowali: Filip Giergielewicz, Miłosz Kamiński i Mateusz Nastały. Bardzo dobrze zaprezentował się Milosz Kamiński w wyścigu K-1 na dystansie 1000 m . W finale A wywalczył V miejsce, był najlepszym zawodnikiem z rocznika 2005 (w MPJ rywalizowali zawodnicy roczników 2004-2005). W wyścigu K-1 200 m Miłosz również wywalczył awans do finału A w którym zajął IX miejsce. Filip Giergielewicz z Mateuszem Nastały wystartowali w osadzie K-2. Na dystansie 500 m wywalczyli II miejsce w finale B, na dystansie 1000 m awansowali do finału A w którym wywalczyli VIII miejsce, a na dystansie 5000 m ukończyli wyścig na V miejscu.

Do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Polski Związek Kajakowy zakwalifikował czterech zawodników „Sokolika”. Godnie zaprezentowała się osada K-2 Nikodem Kurach – Szymon Szulim. Na dystansach 500 m i 1000 m awansowali do finałów B w których wywalczyła II miejsce. Zawodnicy Beniamin Markowicz i Wiktor Demski startowali w konkurencji K-1 na dystansach 500 m i 1000 m swoje wyścigi eliminacyjne ukończyli na dalszych miejscach i nie zakwalifikowali się do dalszej rywalizacji .

W Mistrzostwach Polski Juniorów reprezentanci Sokolika zdobyli 13 punktów do współzawodnictwa dzieci i młodzieży, a w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 4 punkty.