Kolarze sztumskiego Lidera mają za sobą pierwsze starty w wyścigach [ZDJĘCIA]

Kolarze sztumskiego Lidera przeszli z etapu przedsezonowych treningów do pierwszych startów. Zanotowali pierwsze sukcesy ale i porażki - zdaniem trenerów te drugie są okazją do wyciągnięcia wniosków nt. własnych błędów, by nie powtarzać ich w kolejnych startach.

W pierwszym swoim wyścigu kolarskim, w miejscowości Nowogród, znakomicie pojechał w kategorii żak Beniamin Socha, który uplasował się na 25. pozycji. Do dobrej jazdy już wcześniej przyzwyczaił szkoleniowców i działaczy Lidera Hubert Zaboronek, który zawsze plasuje się wysoko. W tym samym wyścigu znalazł się na 12. miejscu. Przysłowiowe „frycowe” zapłacił Julian Plewako, który po doskonałych startach w gronie żaków spodziewać się mógł dobrego wyniku. Tymczasem w swoim pierwszym wyścigu w gronie młodzików finiszował na 32. miejscu, które go na pewno nie zadowala.

W kryterium ulicznym w Lubawie, żacy z Lidera ponownie pojechali dobrze. Hubert Zaboronek zajął 8. miejsce, Beniamin Socha zakończył ten wyścig na 15. miejscu. W konkurencji młodzików Julian Plewako zajął 29. miejsce, wśród juniorów młodszych Daniel Falkowski zajął 24. miejsce, natomiast Jakub Boruch ukończył wyścig na 25. pozycji.

Jeszcze lepiej spisali się sztumscy cykliści w wyścigach terenowych MTB. Swoje pierwsze podium wywalczył żak Beniamin Socha, który uplasował się na trzecim miejscu w zawodach w Iławie, natomiast w Kolbudach zajął 15. miejsce.

Mateusz Tengowski w kategorii junior młodszy wystartował w zawodach Pucharu Polski (zarazem eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży) w Żukowie. Walczył bardzo ambitnie i miał szansę na wysoką pozycję. Na ostatnich metrach wyścigu, będąc na jednym z czołowych miejsc uległ wypadkowi i trafił do szpitala. Na szczęście nic poważnego zawodnikowi się nie stało, po opatrzeniu i badaniach został wypisany do domu. Obecnie wznawia już treningi.

- Mateusz to bardzo utalentowany zawodnik i zahartowany, więc mamy nadzieję, że szybko wróci do formy - komentują trenerzy Lidera.

Pozostali zawodnicy nadal aktywnie trenują, przygotowując się do wybranych wyścigów. Ponadto klub zaprasza wszystkich chętnych na cykl trzech turystycznych rajdów rowerowych upowszechniających wiedzę o Ziemi Sztumskiej, kierowanych zwłaszcza do mieszkańców miasta i gminy Sztum.